+36 30 359 0813
info@anyapontneked.hu

Blog

Tippek, trükkök, módszerek pont Neked

EZÉRT NEM HÍVNAK BE INTERJÚRA!

Az álláskeresés sokszor nem könnyű. Böngésszük az internetet, pozíciókat keresünk, önéletrajzot írunk-szerkesztünk, pályázunk, és várunk. Várjuk, hogy a mi pályázatunkat is értékeljék. Várjuk, hogy a pályázat értékelése után úgy döntsenek, felhívnak. Várjuk, hogy állásinterjúra hívjanak. Várunk, várunk és várunk. Sok esetben azonban nem történik semmi, vagy ha kapunk is visszajelzést, az negatív. Több fórumon olvastam…
Read more

RÁBÍZNÁD A 3 HETES ÚJSZÜLÖTT GYERMEKEDET EGY IDEGENRE?

A bébiszitter kiválasztása központi kérdés egy család életében. Vannak, akik számára a bébiszitter a családi élet menedzseléséhez nélkülözhetetlen segítséget jelentő személy. Nélküle nem lenne, aki időben elhozza a gyereket az óvodából, az iskolából, elkísérné őt külön órára, és vigyázna rá, míg a szülők haza nem érnek a munkahelyükről. Más családok számára a bébiszitter az a…
Read more

LÉGY FELELŐSSÉGTELJES SZÜLŐ: MERJ NEMET MONDANI A GYEREKEDNEK!

A szülő feladata, hogy biztosítsa azokat a feltételeket, melyek a gyermek megfelelő testi-, értelmi-, érzelmi-, erkölcsi-, és szociális fejlődéséhez szükségesek. Ezek a szükségletek azonban változnak a gyermek életkorától függően, ezáltal mindig új kihívás elé állítva a szülőt. A gyermek vágyai és érdekei sokszor ellentétesek, és az a szülő, aki nem csupán felismeri a kettő közötti…
Read more

ÍGY LESZ ÖNBIZALMA A GYEREKNEK: HAGYD ÖNÁLLÓAN PRÓBÁLKOZNI!

A bölcsődei nevelés egyik fontos törekvése az önállóság fejlesztése. Ennek pedig oka van. A kisgyermek számára alkalmat kell teremteni arra, hogy megismerhesse saját képességeit, felfedezhesse azok határait. Ezek jelentik az alapját az önbizalomnak. Egy anya hajlamos lehet a másfél-két éves gyermekében is a kisbabáját látni, s megfeledkezni arról, hogy ebben az életszakaszban már más szükségletek…
Read more

HOGYAN SZÜLETIK MEG AZ ANYA?

A gyermek születése orvosi értelemben jól dokumentálható esemény. Nem mondható el ez ugyanakkor az anyává válásról. Sokan hoznak világra gyermeket anélkül, hogy ezáltal anyává válnának. Mások viszont már azelőtt annak érzik magukat, hogy a gyermekük megszületne. Hogyan születik meg bennünk az anya? Az anyaság egy új szerep a nő életében, aminek a kialakulásában számos tényező játszik szerepet. Hatással van rá…
Read more

HOGYAN SEGÍTS NEKI, HA VÁLTOK?

Hiába hisszük, hogy örökre szólnak, a házasságok nagy része válással végződik. Egy ilyen helyzet, nem csupán a szülők számára nehéz: a gyermek életébe is jelentős változást hoz. A feldolgozásban sokat segíthet, ha szülőként szem előtt tartunk néhány dolgot, és a saját lelkünk mellett a gyermekünkére is odafigyelünk ebben az érzelmileg terhelt helyzetben.  A gyermek számára az állandóság egyenlő a biztonságérzettel. Egy válás, és…
Read more

MIT TANULHATUNK AZ APUKÁKTÓL?

A nevelés folyamatában a szülők egymás kiegészítőinek tekinthetők. Más-más minőséget képviselnek a gyermek számára, akinek az optimális értelmi-érzelmi-szociális fejlődése érdekében mindkettőjükre egyformán szüksége van. Bár elorozni nem volna értelme az apai érdemeket, azért ellesni néhány fogást és olykor bevetni őket hasznos lehet. A férfi és a nő lehet egyenlő egymással, egyforma azonban sosem lesz, s a köztük lévő különbség tagadása…
Read more

ANYA TEDD EL A TELEFONT!

Szükségem van arra, hogy figyelj rám! Nem elég az, hogy ott vagy mellettem. Nem elég, hogy az öledbe veszel, ha elesem. Kell, hogy érezzem azt, hogy figyelsz rám, amikor velem vagy. Ebből tudom, hogy számítok, hogy fontos vagyok Neked.  Ha helyettem a telefonod kijelzőjét bámulod, akkor azt tanulom meg, hogy egy tárgy érdekesebb számodra, mint…
Read more

ÉRZELMI BÁNTALMAZÁS – TE IS ELKÖVETŐ VAGY?

Nem ütnéd meg a gyermeked. Tudod, hogy helytelen. Nem csupán fizikai bántalmazással lehet azonban életre szóló sebeket okozni egy gyermeknek. Bár tudatosan ritkán akar egy anya fájdalmat okozni gyermekének,olykor akaratlanul is megtesszük. Mivel szavainknak, tetteiknek súlya van, érdemes jobban odafigyelnünk rájuk. Bántalmazásnak minősül minden olyan cselekedet, mely rombolóan hat a gyermek bio-pszicho-szociális és érzelmi fejlődésére. Az érzelmi bántalmazás hátterében rossz szülői…
Read more

MITŐL LESZ IGAZÁN JÓ A KÖZÖS JÁTÉK?

A játék a legjobb módja a tanulásnak, és a gyermek szívesen él vele, ha hagyják neki. Felnőtt szemmel azonban nem mindig egyértelmű, mi tesz valamit valóban élvezetes játéktevékenységgé.  Bizonyos életkori sajátosságok ugyan hatással lehetnek a formájára, anyaként sok eszköz van a kezünkben, hogy igazán örömtelivé tegyük a közös játékot. Legyen szó gyakorló-, vagy épp szerepjátékról, azzal, hogy…
Read more